کیمیای هنر- رویدادها
سومین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر

حذف تصاویر و رنگ‌ها

AWT IMAGE

 

سومین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر به همت کمیته هنر معاصر پژوهشکده هنر و خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده هنر، سومین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر به همت کمیته هنر معاصر گروه تاریخ هنر پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر و خانه هنرمندان ایران با هدف نقد و تحلیل علمی کتاب‌های منتشر شده در حوزه هنر معاصر برگزار می‌شود. در این نشست که به تحلیل و بررسی کتاب «علیه تفسیر» اثر سوزان سانتاگ اختصاص یافته، مجید اخگر مترجم این کتاب به همراه فرشید آذرنگ و دکتر امیر نصری، از کارشناسان فلسفه و نقد هنر، به بحث و تبادل‌نظر خواهند پرداخت.

 

کتاب «علیه تفسیر» دارای پنج فصل بوده و مجموعه‌ای از نقدهای مطبوعاتی سانتاگ است که در فاصله سال‌های 1962 تا 1965 در نشریات مختلف منتشر شده بودند. این اندیشمند در این مقالات به نقد و بررسی کتاب‌ها، رساله‌ها و بیانیه‌های نویسندگان و فیلسوفان مشهوری چون: ژان پل سارتر، آلبر کامو، آنتونن آرتو (مبدع تئاتر خشونت)، پیتر وایس، اوژن یونسکو، گئورگ لوکاچ، چزاره پاوزه، ناتالی ساروت و... است. همچنین برخی مقالات کتاب نیز به نقد و بررسی آثار فیلمسازانی چون روبر برسون و ژان لوک گدار ــ سینماگران برجسته فرانسوی ــ اختصاص دارد.

 

این نشست که حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است در روز یکشنبه 6 دیماه 1394 از ساعت 17 الی 19 در سالن «استاد جلیل شهناز» خانه هنرمندان ایران به آدرس تهران، خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی (فرصت شمالی)، باغ هنر برگزار خواهد شد.

 

نشانی مطلب در وبگاه کیمیای هنر:
http://kimiahonar.ir/find.php?item=1.68.110.fa
برگشت به اصل مطلب