کیمیای هنر- رویدادها
کارگاه«جست‌و‌جوی متون و تصاویر هنری در اینترنت»

حذف تصاویر و رنگ‌ها

پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر کارگاه آموزشی «جست‌وجوی متون و تصاویر هنری در اینترنت» را با حضور استاد حمید سوری برگزار می‌کند.

  

AWT IMAGE

  

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر، کمیته هنر معاصر گروه تاریخ هنر پژوهشکده هنر در نظر دارد کارگاه آموزشی «جست‌و‌جوی متون و تصاویر هنری در اینترنت» را با حضور استاد حمید سوری در روز چهارشنبه 2 دی‌ماه از ساعت 15 الی 19 برگزار نماید.

 

در اینترنت، به علت فراوانی اطلاعات و فقدان نمایه موضوعی و کنترل کیفی، جستجوگر با مشکلات بنیادینی مانند: اتلاف وقت، سر در‌گمی و مواجهه با خیل عظیمی از مطالب نامعتبرِ غیرهم‌سطح با پژوهش روبرو می‌شود. این کارگاه تلاش می‌کند کمک و راهنمایی در این زمینه‌ها برای پژوهشگران، هنرمندان و دانشجویان هنر باشد. در این کارگاه موضوعات و تکنیک‌هایی نظیر موتورهای کاوش، نحوه انتخاب واژگان و عبارات، چگونگی دستیابی سریع به موضوع، چگونگی جست‌وجوی تصویر، آشنایی و به کارگیری بهینه عناصر Google، اعتبارسنجی سایت‌ها و مطالب، چگونگی ارجاع مطالب اینترنتی در مقالات آکادمی و پایان‌نامه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

علاقه‌مندان جهت حضور در این کارگاه می‌توانند تا روز سه‌شنبه یکم دی‌ماه (از ساعت 9 الی 14) با پژوهشکده هنر به شماره‌های 2-66956190 تماس حاصل نمایند. بدلیل محدودیت ظرفیت، اولویت با متقاضیانی است که زودتر نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

 

این کارگاه آموزشی در پژوهشکده هنر به آدرس تهران، خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از تقاطع امام خمینی (ره)، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره 29 برگزار خواهد شد.

 

روابط عمومی پژوهشکده هنر

نشانی مطلب در وبگاه کیمیای هنر:
http://kimiahonar.ir/find-1.68.109.fa.html
برگشت به اصل مطلب